Neden tüm dünya İnegöl Mobilyası’nı tercih ediyor…?


İnegöl, sürekli kendini yenileyen, inovatif bir mobilya kültürüne sahiptir. Türkiye’nin en büyük Mobilya AVM de yine İnegöl’de. Üretilen binlerce çeşit yatak odası yemek odaları, koltuk takımı, ve genç odaları, lojistik gücüyle de, Türkiye ve Dünya’nın her yerine, hızlı bir şekilde teslim edilmekte. 

İTSO başkanı Yavuz Uğurdağ’ın açıkladığı 2019 yılı ihracat rakamlarına göre,

 889 firma ile  1 Milyar 200 milyon dolar ihracat yapıldı.  2019 yılı verilerine göre İnegöl mobilyası ile, 950 milyon dolar dış ticaret fazlası vererek ekonomide marka şehir olma geleneğini sürdürdü. Neden İnegöl Mobilyası’nın bu kadar meşhur olduğu ve tercih edildiği de, çok net anlaşılmış oldu.


İnegöl’ün diğer illere göre Türkiye’deki yeri nedir ?

1 Milyar 200 milyon dolar ihracat rakamlarıyla, ilçe olmasına rağmen İnegöl, inanılmaz bir rekora imza atarak, ihracatıyla 63 ili geride bırakarak, 18. sıradaki yerini korudu.

Ayrıca, Türkiye’nin mobilya ihtiyacının %50’sini karşılayarak, Ankara, Kayseri ve İstanbul gibi şehirleri geride bıraktı.

Siz de İnegöl Mobilyası’nın nabzını tutmak, ve yeni modelleri ilk olarak görmek, fuar tadında 365 gün binlerce modeli incelemek isterseniz, sizindukkan.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.